XVIII DZIEŃ POLSKIEJ FARMACJI

 Już po raz osiemnasty osoby związane z różnymi obszarami rynku farmaceutycznego miały okazję wspólnie przyjrzeć sytuacji w branży – aktualnym trendom, wyzwaniom i perspektywom, które przed nią stoją.  Tematami przewodnimi były w tym roku nowe regulacje prawne oraz informatyzacja rynku farmaceutycznego. 

Tych właśnie zagadnień dotyczyły wystąpienia zaproszonych ekspertów, reprezentujących urzędy i instytucje państwowe, firmy analityczne, kancelarie specjalizujące się w prawie farmaceutycznym, a także firmy zajmujące się produkcją leków i ich obrotem. Hasło tegorocznej edycji to Rynek farmaceutyczny 2019. Karuzela prawnych zmian w ochronie zdrowia. Jak się w tym odnaleźć?
Wykłady wygłosili:

  • Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
  • Anna Kulma, Zastępca Dyrektora Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia,
  • Stanisław Kasprzyk z firmy analitycznej IQViA.
W czasie konferencji odbyły się ponadto dwie debaty z udziałem ekspertów, w tym przedstawicieli instytucji i urzędów oraz organizacji branżowych:
  1. Meandry refundacji oraz nowe prawo zmieniające działalność poszczególnych graczy na rynku
  2. Elektronizacja polskiego rynku farmaceutycznego, e-recepta, serializacja, codzienne raportowanie – wpływ zmian na działalność aptek, hurtowni oraz producentów leków i wyrobów medycznych.

Dzień Polskiej Farmacji to także tradycyjnie moment ogłoszenia wyników Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych. Jego założeniem jest promocja innowacyjności i aplikacyjności w pracy naukowej podejmowanej przez farmaceutów. W trakcie XVIII Dnia Polskiej Farmacji ogłoszone zostały wyniki szóstej edycji tej rywalizacji. Konkurs od początku organizowany jest przez „Gazetę Farmaceutyczną” z pomocą Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Wyłącznym partnerem Konkursu od pierwszej edycji jest firma Gedeon Richter.  

Zebrani na sali uczestnicy – urzędnicy, naukowcy i dydaktycy, analitycy, prawnicy, działacze organizacji branżowych, dziennikarze oraz przedsiębiorcy – po raz kolejny mieli wyjątkową okazję wymienić się doświadczeniami i lepiej rozeznać się w złożonej sytuacji rynku farmaceutycznego. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom współpraca różnych sektorów, instytucji i podmiotów gospodarczych będzie sprawniejsza i efektywniejsza. To istotne również dla dobra pacjentów.

Relacja z XVIII Dnia Polskiej Farmacji ukaże się w czerwcowym numerze „Gazety Farmaceutycznej” oraz na:

www.facebook.com/GazetaFarmaceutyczna
www.lidernaukfarmaceutycznych.pl


 

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]piątek, 24 maja 2019

Już po raz osiemnasty osoby związane z różnymi obszarami rynku farmaceutycznego miały okazję wspólnie przyjrzeć sytuacji w branży. Tematami przewodnimi były nowe regulacje prawne oraz informatyzacja rynku farmaceutycznego.  
czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]piątek, 24 maja 2019
Hasco-Lek, jedna z najstarszych i największych firm farmaceutycznych w kraju, obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności. czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]niedziela, 7 października 2018

Nareszcie! Farmaceuci, podobnie jak lekarze, mogą otrzymać punkty edukacyjne za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej. Za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej jest 5 punktów edukacyjnych!
czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 punktów do zdobycia. Najniższa cena za punkt w Polsce. Zapraszamy lekarzy do udziału w nowoczesnych formach szkoleń zawodowych.
czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA