JUBILEUSZ HASCO-LEK NA DOLNYM ŚLĄSKU

 


 

 

Historia tej rodzinnej polskiej firmy sięga roku 1984, kiedy to jej założyciel i prezes Stanisław Han rozpoczął produkcję kosmetyków, a po 1989 roku – leków. Dziś spółka stawia na dynamiczny rozwój, inwestując w nowe technologie i biznes. Ma w portfolio 350 produktów, w tym leków, suplementów diety, wyrobów medycznych i kosmetyków. Wytwarza rocznie 43 miliony opakowań produktów, które trafiają nie tylko do polskich domów, ale także do odbiorców z 30 krajów, w tym do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Włoch, Izraela, Austrii, Litwy, Norwegii, Bułgarii czy Rosji.

- Firma, którą założyłem 35 lat temu, to przede wszystkim w 100% polska firma rodzinna, która jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku, a sukces Hasco-Lek to efekt zaangażowania setek pracowników – mówi z dumą Stanisław Han, Prezes Hasco-Lek.

Do głównych brandów spółki należą takie marki, jak IBUM, DIH, Hascovir, Mensil, Ulgix czy Juvit, które powstają w dwóch fabrykach: we Wrocławiu i podwrocławskich Siechnicach. Hasco-Lek zajmuje pierwsze miejsce w sprzedaży produktów w postaci kapsułek żelatynowych miękkich, które zaczął wytwarzać jako pierwsza na świecie firma farmaceutyczna. Jest również liderem na polskim rynku w sprzedaży leków w formie doustnych płynów, zawiesin i syropów.

 

  

 

 

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA