W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 12/2018
[W NUMERZE]środa, 19 grudnia 2018

Nr 12 (317) GRUDZIEN 2018

POLAK PREZESEM GRUPY FARMACEUTYCZNEJ UNII EUROPEJSKIEJ (PGEU)
Rozmowa z Michałem Byliniakiem, wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej, prezydentem
elektem Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej (PGEU), który zacznie od tego, co najważniejsze dla całej unijnej farmacji: od wdrożenia dyrektywy fałszywkowej. Rozmawiamy także m.in. o polityce lekowej i opiece farmaceutycznej.

PRZEPIS NA INNOWACJĘ
Jest to porowata gąbka, miękka i elastyczna, łatwo ją dopasować do kształtu kieszonki, czyli do miejsca, gdzie gromadzą się bakterie i toczy się proces zapalny, powodując oddzielanie dziąsła od korzenia zęba. Można ten opatrunek przyciąć, nadać pożądany kształt, dopasować wielkość do anatomii kieszonki, aplikując w ten sposób substancję leczniczą - rozmowa z dr n. farm. Dorota Kidą, laureatka II nagrody tegorocznej edycji konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych, organizowanego przez „Gazetę Farmaceutyczną”, we współpracy z Polskim Towarzystwem Farmaceutycznym, oraz wyłącznym partnerem – firmą Gedeon Richter.

PLANOWANE ZMIANY W PRAWIE FARMACEUTYCZNYM

Obszerny komentarz Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy na temat projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego z 1 października b.r.

ASTOSOWANIE POCHODNYCH CELULOZY W TECHNOLOGII POSTACI LEKU
Celuloza jest wysoce biokompatybilnym, biodegradowalnym, łatwo dostępnym i tanim surowcem. Jej pochodne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym jako wysoko funkcjonalne substancje pomocnicze służące do otrzymywania zarówno standardowych jak i nowoczesnych form leków.

DORADZTWO FARMACEUTYCZNE
Terapia bólu, dziecko z cukrzycą dorosłych, korzystne działanie DHEA, zapalenie ucha środkowego, olejki do pielęgnacji skóry.

 

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]niedziela, 7 października 2018

Nareszcie! Farmaceuci, podobnie jak lekarze, mogą otrzymać punkty edukacyjne za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej. Za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej jest 5 punktów edukacyjnych!
czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]czwartek, 31 maja 2018
Mamy ogromną przyjemność ogłosić start szóstej edycji naszego Konkursu! Po raz kolejny wydziały farmaceutyczne mogą zgłosić do rywalizacji innowacyjne doktoraty,  obronione w latach 2017–2018. czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 punktów do zdobycia. Najniższa cena za punkt w Polsce. Zapraszamy lekarzy do udziału w nowoczesnych formach szkoleń zawodowych.
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA