W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 11/2019
[W NUMERZE]poniedziałek, 2 grudnia 2019

Nr 11 (327) LISTOPAD 2019

REWOLUCJA W OPIECE PSYCHIATRTYCZNEJ
Osoby w kryzysie psychicznym będą mogły uzyskać bezpłatną opiekę środowiskową z ciągu 72 godzin w centrach zdrowia psychicznego.  Sę one częścią pionierskiego programu, którego celem jest przeniesienie ciężaru opieki psychiatrycznej z zamkniętego szpitala psychiatrycznego do środowiska lokalnego.

POURAZOWY BÓL NARZĄDU RUCHU (artykuł naukowy)
Narząd ruchu jest szczególnie narażony na obrażenia pourazowe generujące ból. Dobór leków z uwzględnieniem ich działań ubocznych, sercowo-naczyniowych i z przewodu pokarmowego, ma istotne znaczenie kliniczne. Element ten odnosimy do danych z wywiadu w tym zakresie.

TERAPIA OSTEOPOROZY A DOSTĘPNOŚĆ LEKÓW
Najnowszym lekiem o potwierdzonym działaniu w redukcji ryzyka złamań związanych z osteoporozą jest denosumab - rozmowa z dr n.med. Marią Rell-Bakalarską

ZNACZENIE CYNKU W STANIE PRZEDCUKRZYCOWYM

Ten mikroelement reguluje wydzielanie insuliny i glukagonu – hormonów odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej glikemii. Niedobór cynku prowadzi m.in. do nasilania się insulinooporności, utrudnia również metaboliczne wyrównanie cukrzycy.

ZAPRASZAMY DO BIRSZTAN!
Błogosławione miejsca, okolice o rzadko spotykanej malowniczości. Wygląda na to, że nawet i stary Niemen, ciężko mozoląc się przy ich kształtowaniu, sam został oczarowany ich pięknem. Sam przestał rozumieć, w którą stronę płynie, dokąd spławia swoje wody. Żadna europejska rzeka tyle się nie napracowała - pisał poeta.  Dziś w birsztańskim ośrodku leczniczym wykonywane są zabiegi, które mogą być stosowane w przypadku wielu schorzeń, m.in. kostno-mięśniowych, przemiany materii, górnych dróg oddechowych, układu krążenia, chorób skórnych, ginekologicznych i endokrynologicznych.

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA