W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 10/2018
[W NUMERZE]piątek, 26 października 2018

Nr 10 (315) PAŹDZIERNIK 2018

ZABRAKNIE LEKÓW REFUNDOWANYCH?
w komunikaciePolskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) napisano: „31 grudnia br. wygasają decyzje refundacyjne około 3 tys. leków obecnych na liście refundacyjnej. Ministerstwo Zdrowia zamierza po raz czwarty negocjować ich ceny".

SAMORZĄD BLIŻEJ
W aptekach LOIA jest podobnie jak w całym kraju. Brak leków oryginalnych, nieposiadających swoich odpowiedników, i leków ratujących życie oraz niskie marże na leki refundowane powodują, pomimo wprowadzenia ustawy AdA, niepewność jutra dla aptek - mówi prezes Lubuskiej OIA mgr. farm. Ryszard Kiedrowski

NADCHODZI E-PROBLEM?
Według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia od stycznia 2019 r. elektroniczne recepty mają być realizowane w każdej aptece i punkcie aptecznym. Ale to może okazać się niemożliwe.

SPÓR O AdA

Gwałtowny spadek liczby aptek, zwłaszcza na wsi. To wniosek z raportu PharmaNET oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). – To żonglowanie danymi z gracją początkującego cyrkowca – odpowiada Naczelna Izba Aptekarska.

SZCZEPIENIA W APTECE

Zapis o uzyskiwaniu przez farmaceutów uprawnień do wykonywania szczepień w aptekach znajduje się w dokumencie „Polityka Lekowa Państwa 2018–2022”. Mają takie prawo farmaceuci m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Portugalii, Danii, Finlandii. W wielu krajach się o tym dyskutuje.

ARTYKUŁ NAUKOWY
Borelioza – różnorodność manifestacji jednej choroby

Wiadomości
[WIADOMOŚCI]niedziela, 7 października 2018

Nareszcie! Farmaceuci, podobnie jak lekarze, mogą otrzymać punkty edukacyjne za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej. Za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej jest 5 punktów edukacyjnych!

 czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]czwartek, 31 maja 2018
Mamy ogromną przyjemność ogłosić start szóstej edycji naszego Konkursu! Po raz kolejny wydziały farmaceutyczne mogą zgłosić do rywalizacji innowacyjne doktoraty,  obronione w latach 2017–2018. czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 punktów do zdobycia. Najniższa cena za punkt w Polsce. Zapraszamy lekarzy do udziału w nowoczesnych formach szkoleń zawodowych.
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA