W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 10/2019
[W NUMERZE]poniedziałek, 11 listopada 2019

Nr 10 (326) PAŹDZIERNIK 2019

KIEDY SZCZEPIENIA W APTECE
Po raz 11. przedstawiciele instytucji publicznych i samorządów zawodowych, eksperci medyczni, posłowie oraz dziennikarze dyskutowali na tegorocznym Flu Forum o profilaktyce, nowych wyzwaniach i rozwiązaniach w walce z grypą.

DZIEŃ APTEKARZA
Tegoroczne święto aptekarskie odbyło się 26 września w warszawskim Teatrze Syrena. W pierwszych rzędach zasiedli aptekarze – odznaczeni, nagrodzeni i wyróżnieni za swoją pracę. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który dołączył do panelistów, powiedział: – Ten projekt (ustawa o zawodzie farmaceuty – red.) został przedłożony Radzie Ministrów i będzie przez Radę Ministrów przyjęty.

REFUNDACYJNY TRYB ROZWOJOWY
To, czy RTR zostanie wdrożony do polskiego prawa zależy oczywiście od rządu, a także od Sejmu i Senatu (nowej kadencji). Implementacja systemu wymaga bowiem zmian w obowiązujących przepisach prawa. Warto jednak zauważyć, że projekt nowych regulacji jest już praktycznie gotowy. Raport Kancelarii Czyżewscy, opracowany na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przedstawia nie tylko podstawowe założenia
i rekomendacje do wdrożenia Refundacyjnego Trybu Rozwojowego, ale zawiera także gotowy projekt zmian w prawie.


NAD NIEMNEM W SANATORIJI
Aby zdrowo żyć, potrzebujemy dobrej żywności, czystej wody i wolnej od zanieczyszczeń atmosfery. Pierwsze dwie potrzeby możemy zaspokoić, ale czystego powietrza dzisiaj brakuje nam najbardziej. Takim miejscem może się okazać Medical SPA Eglės Sanatorija comfort Birštonas na Litwie – położone w oazie czystego powietrza, w sosnowym lesie nad malowniczym brzegiem Niemna.

WPŁYW DHEA NA LIBIDO KOBIET
W okresie około- i pomenopauzalnym drastycznie spada poziom DHEA – prohormonu stymulującego produkcję testosteronu i estrogenów. Konsekwencją tego procesu są nie tylko wahania nastroju czy zmiany naczynioruchowe, ale też zaburzenia psychoseksualne, w tym spadek libido.


Wiadomości
[WIADOMOŚCI]piątek, 24 maja 2019

Już po raz osiemnasty osoby związane z różnymi obszarami rynku farmaceutycznego miały okazję wspólnie przyjrzeć sytuacji w branży. Tematami przewodnimi były nowe regulacje prawne oraz informatyzacja rynku farmaceutycznego.  
czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]piątek, 24 maja 2019
Hasco-Lek, jedna z najstarszych i największych firm farmaceutycznych w kraju, obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności. czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]niedziela, 7 października 2018

Nareszcie! Farmaceuci, podobnie jak lekarze, mogą otrzymać punkty edukacyjne za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej. Za prenumeratę Gazety Farmaceutycznej jest 5 punktów edukacyjnych!
czytaj więcej...

[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 punktów do zdobycia. Najniższa cena za punkt w Polsce. Zapraszamy lekarzy do udziału w nowoczesnych formach szkoleń zawodowych.
czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA