W BIEŻĄCYM NUMERZE
Numer 6/2018
[W NUMERZE]niedziela, 24 czerwca 2018

Nr 6 (312) CZERWIEC 2018

AdA MA JUŻ ROK
Naczelna Izba Aptekarska z usatysfakcjonowaniem podsumowała rok obowiązywania ustawy „Apteka dla aptekarza”. Lepszy dostęp do aptek i usług farmaceutycznych, stabilny poziom cen leków, równowaga rynkowa oraz podwójna odpowiedzialność farmaceutów – oto główne skutki nowelizacji Prawa farmaceutycznego (25 czerwca 2017 r.). Tak miał być ukierunkowany rozwój rynku aptecznego i zdaniem NIA tak jest.

BRANŻA FARMACEUTYCZNA W OBLICZU ZMIAN W PRAWIE

Siedemnasty Dzień Polskiej Farmacji obchodziliśmy 16 maja br. w hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Uczestnicy tego tradycyjnego już święta branży nadzwyczajnie dopisali.


CZEKAJĄC NA REFUNDACYJNY TRYB ROZWOJOWY

Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego wiąże duże nadzieje z RTR. Dokonaliśmy także wielu obliczeń i symulacji wpływu konkretnych rozwiązań proponowanych w RTR na wysokość wydatków na leki zarówno z kieszeni pacjenta, jak i budżetu NFZ. Wyniki analiz są bardzo obiecujące zarówno jeśli chodzi o podniesienie wskaźników gospodarczych, jak i zwiększenie dostępu pacjentów do nowoczesnych leków.
Rozmowa z Katarzyną Dubno, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF).

PRZETRWAĆ LATO

Umiarkowany klimat Polski cechowały niewielkie wahania temperatury, ciśnienia atmosferycznego i opadów. Dzisiaj, w związku z globalnym ociepleniem, coraz częściej doświadczamy gwałtownych zjawisk pogodowych, na które organizm źle reaguje.

MAGNOLIA A WSPOMAGANIE PRACY UKŁADU NERWOWEGO

Cennych surowców roślinnych, wspomagających pracę mózgu, dostarczają nam dwa najstarsze gatunki drzew, i to pochodzące z Dalekiego Wschodu – miłorząb i magnolia..

BARSZCZ SOSNOWSKIEGO

W województwie podlaskim rozpoczął się program usuwania barszczu Sosnowskiego, jednej z najbardziej niebezpiecznych roślin w Polsce, mającej właściwości parzące i alergizujące. W soku tej rośliny występują groźne dla ludzi związki – furanokumaryny. Latem, w wysokich temperaturach, unoszą się w powietrzu i osadzają na wilgotnej skórze, dlatego nawet pośredni kontakt może doprowadzić do poparzenia. Reakcja pojawia się zazwyczaj po około 30 min.


Wiadomości
[WIADOMOŚCI]czwartek, 31 maja 2018
Piąta edycja Lidera Nauk Farmaceutycznych właśnie została rozstrzygnięta! W trakcie odbywającego się w Warszawie XVII Dnia Polskiej Farmacji ogłoszono nazwiska autorów trzech najlepszych spośród zgłoszonych do V edycji rozpraw, a tym samym – laureatów trzech pierwszych miejsc. czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]środa, 10 maja 2017
Siedemnasty Dzień Polskiej Farmacji obchodziliśmy 16 maja br. w hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Uczestnicy tego tradycyjnego już święta branży nadzwyczajnie dopisali.
 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]piątek, 17 lipca 2015

Zapraszamy lekarzy stomatologów do udziału w programach edukacyjnych on-line uprawniających do uzyskania 50 punktów edukacyjnych 
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]wtorek, 18 listopada 2014
100 PUNKTÓW DO ZDOBYCIA! NAJNIŻSZA CENA ZA PUNKT W POLSCE!
Zapraszamy do udziału w unikalnym projekcie edukacyjnym łączącym kompetencje XXI wieku z obowiązkiem doskonalenia zawodowego lekarzy
czytaj więcej...
[WIADOMOŚCI]czwartek, 23 kwietnia 2009
Warto zaprenumerować Gazetę Farmaceutyczną – nie tylko dlatego, że jest niezastąpionym źródłem wiedzy o farmacji i medycynie...czytaj więcej...

 

2009 GAZETA FARMACEUTYCZNA